Levent İngilizce Kursu

2 Kur Alana 1 Kur Bedava!


Ücretsiz Seviyenizi Belirleyin

Ücretsiz seviyenizi belirleyin, Ekstra İndirim Kazanın. Amerikan Kültür Kalitesiyle İngilizce öğrenin.

TOEFL Eğitimi

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language- Internet Based Test) 130’un üzerinde ülkede geçerli olan TOEFL sınavı, sadece onaylı sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yapılacak başvurularda kullanılmaktadır. Ana dili İngilizce olmayan kişilerin katıldığı seviye belirleme testidir. Çoğunlukla Amerika ve Kanada ülkelerinde kullanılmaktadır.  Bilgisayar tabanlı İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayacağınız yaygın bir sınav türüdür.

Levent Amerikan Kültür, Toefl eğitimi alanında uzman eğitmenleri ve profesyonel ekibi ile sizleri başarıya götürecek hedef odaklı bir yol haritası çizmektedir. Adayların ihtiyacı üzerine hazırlanan müfredat ile birebir eğitim programları, öğrencilerin sınav başarısını garantilemektedir. Levent Amerikan Kültür süreci en başından itibaren planlayarak sistematik ve kontrollü bir şekilde ilerlemektedir.

Levent Amerikan Kültür’de eğitim programınıza başlamadan önce sınavı deneyimleyebilmeniz için 4 saat süren orijinal demo deneme sınavına katılırsınız. Levent Amerikan Kültür Sınav sonucunuza göre yöntem ve teknik odaklı eğitim programı ile hedefinize ulaşmak için sizleri her alanda desteklemektedir. 

TOEFL IBT bilgisayar tabanlı akademik bir sınav sistemidir.  Sınav 4 saat sürmektedir. Dört bölümden oluşan bu sınavda; okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin değerlendirildiği sorular sorulur. İçerikleri akademik olmaktadır. Reading ve listening bölümlerinden sonra 10 dakika ara verilip sınava devam edilmektedir. Okuma 54-72 Dakika, Listening 41-57 Dakika, Konuşma 17 Dakika, Yazma 50 dakika sürmektedir. Toefl eğitimi aynı zamanda dikkat becerinizi de test etmektedir.

1) Reading (Okuma) bölümü

Parça başına 10 soru olmak üzere 3 veya 4 okuma parçası içermektedir. Okuma bölümünde akademik bir dil kullanılmaktadır. Okuma parçaları üniversite seviyesindeki ders kitaplarından alınmaktadır.

2) Listening (Dinleme) bölümü

Uzun diyaloglar ve akademik konuşmalar ile ilgili sorular bulunur. Tüm sınav boyunca bu konuşmalar ile ilgili notlar almanız gerekmektedir. Dinleme bölümünde konuşma sorularında 3-5 dakika uzunluğunda 3-4 dinleme parçası bulunmaktadır. Her birinden 6 soru sorulacaktır. Sohbet-Tartışma sorularında ise 3 dakika uzunluğunda 2-3 sohbet parçası vardır. Her dinleme parçasında 5 soru bulunmaktadır.

3) Speaking (Konuşma) bölümü

Dört soru içerir. Kendi fikirlerinizi, düşünce ve deneyimlerinizi yansıtacağınız ilk soru ‘Bağımsız Speaking Görevi’ olarak geçmektedir.

Kalan üç soru "Bütünleşik Speaking Görevleri" olarak adlandırılmaktadır. Dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşmaları birleştirmeniz gerektirecek bir konuşma bölümüdür. Tıpkı bir sınıfın içinde veya dışında yapacağınız gibi İngilizce dil becerilerinizi birleştirmenizi gerektirir.

Kulaklığınızdaki mikrofona konuşursunuz ve yanıtlarınız kaydedilip ETS Scoring Network alanına gönderilir ve burada sertifikalı puanlayıcılar tarafından puanlanır.

4) Writing (Yazma) bölümü

İki yazma görevine yanıt yazmanız beklenmektedir.

20 Dakika süren Bütünleşik Writing görevi kısa bir parçayı okuma ve kısa bir konuşma dinlemesi ile gerçekleştirilir. Ardından okuduğunuza ve dinlediğinize yanıt olarak yazı yazmanız beklenir.

30 Dakika olan Bağımsız Writing Görevinde ise size verilen bir konuyla ilgili deneme yazmanız beklenmektedir.

Günümüzde bir çok alanda geçerli olan TOEFL skorunuz ülkemizde belli başlı büyük firmalarda işe alım, dil tazminatları, yüksek lisans, hazırlık atlama ve göçmenlik bürolarında sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm dünyada en çok kabul gören bu sınav ülkemizde de oldukça yaygındır.

Levent Amerikan Kültür’de hedeflediğiniz puana, en doğru ve en güvenilir eğitim programına, profesyonel eğitim kadrosu ile kısa sürede ulaşabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.